Wiara Lecha Poznań z awansem do 1. Ligi po efektownej wygranej!

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Damian Garbatowski/Drużyna Wiary Lecha

Wiara Lecha Poznań z awansem do 1. Ligi po efektownej wygranej! - Zdjęcie główne

foto Damian Garbatowski/Drużyna Wiary Lecha

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Futsal Nie było niespodzianki w meczu Gronowie. Futsaliści Wiary Lecha Poznań zgodnie z planem pokonali ChFT JS Power-Pol Chełmża aż 10:1. Dzięki kolejnym trzem punktom i korzystnym wynikom bezpośrednich rywali są już pewni promocji do wyższej ligi!

Nikt nie zakładał, że zamykający tabelę zespół z województwa Kujawsko-Pomorskiego będzie w stanie znacząco skomplikować życie poznańskiej drużynie. Jednak zdobycie aż 10 bramek jest nawet jak na standardy futsalowe imponującym wyczynem, świadczącym o przewadze jakości w grze jednego z zespołu. Drużyna prowadzony przez trenera Dariusza Pieczyńskiego rozpoczęła spotkanie od intensywnych ataków, co szybko dało gola. Już w 4. minucie wynik otworzył Łukasz Pieczyński. Przed końcem pierwszej połowy do siatki rywali trafili jeszcze Martin, Sander i ponownie Pieczyński. Ostatecznie czterobramkowe prowadzenie po dwudziestu minutach dawało sporą dozę pewności, że punkty pojadą do Poznania.

- Mecz od samego początku przebiegał zgodnie z naszymi oczekiwaniami szybko strzelone bramki ustawiły nam spotkanie i mogliśmy kontrolować wydarzenia na boisku. Przeciwnik niczym nas nie zaskoczył, byliśmy od początku skoncentrowani i ani przez moment nasza wygrana nie była zagrożona.

- zaznacza szkoleniowiec Wiary Lecha, Dariusz Pieczyński

Druga część rywalizacji jedynie potwierdziła obraz z pierwszej połowy. Zespół Wiary Lecha dołożył kolejnych sześć bramek, które zdobywali kolejno Gajewski, Lebiedziński, Martin, Orczykowski, Sander i ponownie Orczykowski. Jedynym minusem występu Poznaniaków na Kujawach jest brak czystego konta, bo gola honorowego dla chełmżan zdobył w 35. minucie Oleksandr Yepifanov.

- Drużyna zagrała tak jak oczekiwałem, stąd tak pewne i wysokie zwycięstwo. Mówię to wiedząc już, że oficjalnie uzyskaliśmy awans do 1. Ligi futsalu. Z tego miejsca wszystkim zawodnikom i ludziom związanym z Wiarą Lech gratuluję awansu!

- podsumowuje Pieczyński

Dzięki remisowi Orlika Mosina z Piastem Poniec Futsalem Leszno i porażce KP Dexon Września w Pile Wiara Lecha Poznań na trzy kolejki przed końcem jest już pewna awansu. Najbliższy mecz poznaniacy rozegrają 3 marca, gdy zmierzą się z ekipą Futsalu Gostyń.

ChFT JS Power-Pol Chełmża – Wiara Lecha Poznań 1:10 (0:4)
Bramki: 35’ Oleksandr Yepifanov – 4’ Łukasz Pieczyński, 11’ 28’ Jan Martin, 14’ 31’ Jacek Sander, 16’ Łukasz Pieczyński, 22’ Mateusz Gajewski, 22’ Daniel Lebiedziński, 30’ 36’ Mikołaj Orczykowski