Wysoka porażka AZS-u UAM-u Poznań. „Szkoda niewykorzystanych szans" WIDEO + GALERIA

Opublikowano:
Autor:

Wysoka porażka AZS-u UAM-u Poznań. „Szkoda niewykorzystanych szans"  WIDEO + GALERIA - Zdjęcie główne
Zobacz
17
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Futsal W meczu 16. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet kibice AZS-u UAM-u Poznań musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci porażki swojego zespołu. KS Nowy Świt Górzno okazał się dużo skuteczniejszy i pewnie triumfował na Morasku 5:0 (1:0).

Niedzielne zawody rozpoczęły się dla poznanianek w najgorszy możliwy sposób. Już w 1. minucie drogę do siatki gospodarzy znalazła Natalia Matuszewska i Nowy Świt Górzno objął prowadzenie. W dalszej części pierwszej połowy UAM miał swoje sytuacje bramkowe, ale nie był w stanie ich wykorzystać. Do przerwy goście byli więc na minimalnym prowadzeniu.

Po wyjściu z szatni futsalistki z Poznania chciały doprowadzić do remisu, lecz to przyjezdne wykazały się większą dokładnością. Dwa szybkie ciosy, jakimi były trafienia Aleksandry Zubały z 25. i 27. minuty, znacząco oddaliły Akademiczki od zdobycia ligowych punktów. Na domiar złego dla podopiecznych duetu Biegańska – Weiss, parę minut później swoją drugą i trzecią bramkę w tym meczu zdobyła Matuszewska, wprawiając koleżanki z Górzna w euforię. Końcowy rezultat: 5:0.

Po 16 kolejkach AZS UAM Poznań plasuje się na 7. lokacie w Ekstralidze Futsalu Kobiet (źródło: futsal-polska.pl)

W kolejną sobotę poznanianki czeka wyjazdowe starcie z AZS-em Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwszy gwizdek w tym meczu zabrzmi o godz. 18:00.

Sprawdźcie, jak spotkanie z KS-em Nowym Świtem Górzno podsumowali trener UAM-u, Wojciech Weiss oraz zawodniczka, Maja Szydełko. Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć.