36
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Lekka atletyka Nadeszła pora na inaugurację sezonu biegowego w Poznaniu. W niedzielę niemal cztery tysiące osób pobiegnie ulicami naszego miasta w Recordowej Dziesiątce. Przedsmakiem emocji była Recordowa Nocna Piątka. Wokół Jeziora Maltańskiego rywalizowało prawie 750 biegaczy.

Recordowa Nocna Piątka to dla niektórych rozgrzewka przed niedzielną Dziesiątką, dla innych jednostka treningowa przed Poznań Półmaratonem. Ale na liście startowej było też sporo tych, którzy pięciokilometrową trasę pokonywało rekreacyjnie.

Wśród tych, którzy nastawili się na poważne bieganie i dobry czas najszybszy okazał się Mateusz Lipiński z grupy Mistrzowski Trening. Czas zwycięzcy to 15 minut i dwie sekundy. Wygrał ze sporą przewagą, bo dopiero 31 sekund później na metę wbiegł Piotr Brudło z WMLKS Pomorza Stargard (15:33). Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Wielgus z Obornik Śląskich (15:39). Piąty w klasyfikacji był z kolei triathlonista CityZen Poznań Mateusz Głuszkowski (15:55).

Wśród kobiet zwyciężyła Beata Niemyjska (LKS Zantyr Sztum/czas 17:54). Drugie miejsce zajęłą Karolina Bielecka (Janicki Coaching/czas 18:03), a trzecie Patrycja Bielecka (18:25).

Bieg ukończyły 743 osoby.

Zdecydowanie więcej na trasie pojawi się w niedzielę. W samo południe z ulicy Arcybiskupa Baraniaka wyruszą na dziesięciokilometrową trasę. O Recordowej Dziesiątce piszemy tutaj https://sportowy-poznan.pl/lekka-atletyka/recordowa-dziesiatka-juz-w-niedziele-ktoredy-pobiegna/MVzEMMbHTOa1Md7N3oGE