zdjęć

Zawodnicy Grunwaldu sprawili trenerowi małą niespodziankę!

Udostępnij na:
Facebook
Piłka ręczna Emocjami z tego meczu spokojnie można by obdarzyć kilka innych spotkań! W meczu na szczycie grupy B I ligi piłkarzy ręcznych WKS Grunwald Poznań podejmował dziś GOKiS Kąty Wrocławskie. Wojskowi z Poznania zaliczyli mocną końcówkę, dzięki czemu mogli celebrować 19. ligowe zwycięstwo z rzędu!

To był mecz, na który fani poznańskiego szczypiorniaka czekali długo. Do hali przy ul. Newtona 2 w Poznaniu przyjechał GOKiS Kąty Wrocławskie, czyli druga siła grupy B I ligi i główny rywal Grunwaldu w walce o grę w Turnieju Mistrzów. Zwycięstwo pozwoliłoby przyjezdnym zbliżyć się do poznaniaków na 3 punkty, a zatem gracze Michała Tórza za wszelką cenę nie chcieli do tego dopuścić.

Pierwsza połowa układała się jednak pod dyktando gości. Zawodnicy z Kątów Wrocławskich grali kapitalnie w defensywie. Nie do zdarcia był ich bramkarz, Tomasz Wasilewicz, który co rusz odbijał groźne próby Grunwaldu. Szczypiorniści ze stolicy Wielkopolski mieli nawet problemy z wykorzystaniem rzutów karnych i ostatecznie przegrywali do przerwy 10:12.

Po zmianie stron GOKiS długo utrzymywał przewagę. Dopiero na dwanaście minut przed końcem meczu poznaniacy doprowadzili do remisu, by chwilę później uciec rywalom na dwie bramki. Ci jednak nie dawali za wygraną, kilkakrotnie doprowadzając do remisu. Ostatnie kilkadziesiąt sekund należało do gospodarzy – zimną krwią wykazali się Patryk Marcinkowski i Mikołaj Płoski, pieczętując kluczowe zwycięstwo Grunwaldu 25:23. Należy podkreślić, że tej wygranej nie byłoby bez fenomenalnej dyspozycji golkipera, Filipa Tarko.

WKS Grunwald Poznań – SPR GOKiS Kąty Wrocławskie 25:23 (10:12)
Bramki dla Grunwaldu: Marcinkowski 7, Płoski 5, Bartłomiejczyk 4, Pacześny 3, Bujnowski 3, Martyński 1, Nowicki 1, Tarko 1

Poznaniacy są na najlepszej drodze do awansu do Ligi Centralnej (źródło: zprp.pl)

Za tydzień w sobotę Grunwald uda się do Grodkowa, by zmierzyć się z tamtejszym UKS-em Olimpem. Mecz rozpocznie się o godzinie 13:00.

Zachęcamy do obejrzenia pomeczowej wypowiedzi trenera Wojskowych, Michała Tórza oraz galerii zdjęć.