Pewne zwycięstwo poznańskich szczypiornistek! WIDEO i GALERIA

Pewne zwycięstwo poznańskich szczypiornistek! WIDEO i GALERIA - Zdjęcie główne
25
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Piłka ręczna To był dobry dzień dla kibiców Enei Piłki Ręcznej Poznań. W sobotę szczypiornistki Amelii Chmielewskiej pokonały ostatnią w tabeli Sośnicę Gliwice 33:29 i dopisały do swojego dorobku cenne trzy punkty w Lidze Centralnej Kobiet.

Po ostatniej kolejce ligowej oba zespoły miały mieszane odczucia. SPR Sośnica Gliwice przez kilkanaście minut stawiał się wiceliderowi, MTS-owi Żory, ale ostatecznie opadł z sił i przegrał aż 22:36. Z kolei drużyna Enei Piłki Ręcznej Poznań rozegrała dobre zawody w Warszawie, zwyciężając tamtejszy Handball 30:27.

Sobotnie spotkanie można podzielić na okresy lepszej gry gospodarzy i gości. Pierwsza część premierowej odsłony spotkania przebiegała pod dyktando Enei, która szybko zdobyła prowadzenie 4:1, a później 6:3. Zespół Marcin Księżyka nie zamierzał oddać wygranej bez walki i szybko doprowadził do remisu 9:9. Na przerwę zawodniczki obu ekip udały się do szatni przy remisie 15:15.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczęła Sośnica, która po udanej kontrze i dobrym wykończeniu Sandry Kiel wyszła na prowadzenie 16:15. Im dalej w las, tym lepiej prezentowały się gospodynie z Poznania. Wielkopolanki poprawiły grę w obronie, a dodatkowo potrafiły zagrozić szybkim atakiem. Ponadto znakomite zawody rozgrywała bramkarka, Kamila Olejniczak i to wszystko przełożyło się na prowadzenie 24:19. Enea nie dała sobie wyrwać wygranej już do samego końca meczu. Końcowy wynik: 33:29.

Najlepszą zawodniczką w zwycięskiej ekipie wybrano Kamilę Olejniczak, z kolei wśród pokonanych na takie miano zasłużyła Oliwia Wolak.

Enea Piłka Ręczna Poznań – SPR Sośnica Gliwice 33:29 (15:15)
Bramki dla Enei: Wasiak 9, Szliuktina 7, Boryń 5, Sowa 5, Wosińska L. 3, Wosińska I. 2, Grzona 1, Kasprowiak 1

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z trenerką Enei PR Poznań, Amelią Chmielewską oraz bramkarką zespołu, Kamilą Olejniczak.

W następny piątek piłkarki ręczne Amelii Chmielewskiej rozegrają zaległy mecz z PreZero APR-em Radom. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 w Radomiu.