Co za mecz. Zdecydowała końcówka WIDEO - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka ręczna W sobotnim meczu 16. kolejki Ligi Centralnej Kobiet Enea Piłka Ręczna Poznań chciała przełamać niekorzystną serię i odnieść drugie zwycięstwo w 2024 roku. Finalnie zespół Amelii Chmielewskiej nie zrealizował zakładanych celów i przegrał po wyrównanej walce z SPR-em Pogonią Szczecin 23:24. To piąta z rzędu porażka poznanianek.

Dotychczasowy sezon Enei Piłki Ręcznej Poznań należałoby podzielić na dwie odrębne części. W minionym roku kalendarzowym Wielkopolanki zanotowały pięć zwycięstw i trzy porażki w LCK, dzięki czemu długo okupowały czwarte lub piąte miejsce w stawce. Tegoroczne zmagania nie układają się już jednak po myśli podopiecznych trenerki Chmielewskiej. Co prawda 13 stycznia Enea pokonała EJSBERG Dziewiątkę Legnica (31:26), ale później było już tylko gorzej. Kolejne porazki z SPR-em Gdynia, Samborem Tczew, Ruchem Chorzów i MKS-em Vitamineo Jelenia Góra zepchnęły poznańską drużynę na ósmą lokatę w stawce (należy przy tym pamiętać, że inne zespoły rozegrały do tej pory o jedno lub dwa spotkania więcej). Sobotnia potyczka z ligowym sąsiadem ze Szczecina była więc bardzo istotna dla układu tabeli. Ponadto poznanianki chciały zrewanżować się Pogoni za jesienną wyjazdową przegraną (24:32).

Po pierwszej połowie lepsze wrażenie pozostawiły po sobie przyjezdne. W hali przy Newtona 2 wykazywały się lepszą skutecznością, dzięki czemu do przerwy prowadziły 12:9. Wynik ten nie przekreślał jednak szans szczypiornistek z Poznania na zgarnięcie trzech punktów.

Kilkanaście minut odpoczynku nie zmieniło obrazu gry. Do pewnego momentu Pogoń utrzymywała kilkubramkową przewagę i wydawało się, że nic nie zabierze jej zwycięstwa. Cztery i pół minuty przed końcem Enea przegrywała 19:23 i ku uciesze zgromadzonych w hali kibiców pokusiła się o zryw. Trzy kolejne trafienia pozwoliły złapać kontakt, ale w samej końcówce nieco więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy wygrali 24:23.

MVP zawodnów wybrano Oliwię Piotrowską, która zdobyła tego dnia aż 10 bramek. Najskuteczniejsza w pokonanej ekipie była z kolei Agata Wasiak (6 trafień).

Enea Piłka Ręczna Poznań – SPR Pogoń Szczecin 23:24 (9:12)

Bramki dla Enei: Wasiak 6, Boryń 5, Maziarz 3, Grzona 2, Parandii 2, Szliuktina 2, Kasprowiak 1, Laura Wosińska 1, Ines Wosińska 1

Posłuchajcie, jak dzisiejsze spotkanie podsumowały trenerka Enei PR Poznań, Amelia Chmielewska oraz skrzydłowa, Karolina Kasprowiak.

W następnej kolejce poznanianki zmierza się w Warszawie z tamtejszym Handballem. Mecz zaplanowano na 16 marca (godz. 20:00).