Poznańscy dominatorzy nadal w gazie. WKS Grunwald wciąż bez porażki w I lidze

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Facebook/WKS Grunwald Poznań

Poznańscy dominatorzy nadal w gazie. WKS Grunwald wciąż bez porażki w I lidze - Zdjęcie główne

foto Facebook/WKS Grunwald Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka ręczna Wydaje się to nieprawdopodobne, ale mamy początek marca, a szczypiorniści WKS-u Grunwaldu Poznań ani razu nie schodzili z parkietu pokonani. Bieżący sezon układa się dla poznaniaków idealnie, czego dowodem jest kolejna wygrana, tym razem w derbach z MKS-em Tęczą Folplastem Kościan. Podopieczni Michała Tórza zwyciężyli rywala na własnym parkiecie 30:24, umacniając się w fotelu lidera gr. B I ligi piłki ręcznej.

Przed startem spotkania Grunwald miał na koncie szesnaście wygranych w szesnastu rozegranych meczach. Drużyna Tęczy radzi sobie w obecnych rozgrywkach nieco gorzej, bo do niedzieli zgromadziła osiem zwycięstw i dokładnie tyle samo porażek. Jesienią Wojskowi byli dużo lepsi od zespołu z Kościana, pokonując go na wyjeździe wysoko, 31:22 (15:9). W niedzielę poznaniacy chcieli to powtórzyć.

Pierwsze minuty pokazały, że ambitna Tęcza nie zamierza wyjechać ze stolicy Wielkopolski bez punktów. Po sześciu minutach gry goście prowadzili 3:1, a wszystkie bramki zdobył dla nich Michał Przekwas. Wynik krążył wokół remisu aż do 27. minuty. Grunwald – dzięki trafieniom Daniela Bartłomiejczyka, Erika Uyena i Mikołaja Płoskiego – zakończył pierwszą połowę serią 3:0 i udał się do szatni z pozytywnym rezultatem 15:11.

Po zmianie stron przyjezdni nie dawali za wygraną. Po golu Dawida Grzesiaka przegrywali oni tylko jedną bramką (16:17), ale im dalej w las, tym lepiej prezentował się Grunwald. Poznańska drużyna narzuciła wysokie tempo. Często siatkę rywali dziurawili Krzysztof Martyński i Antoni Wagner, a to przełożyło się na kilkubramkowe prowadzenie. Finalnie zespół Michała Tórza triumfował 30:24.

To były ciężkie zawody pod względem skuteczności. Marnowaliśmy masę sytuacji 100-procentowych, przez co długo wynik oscylował wokół remisu. Dwa nasze zrywy w końcówce meczu, gdy zawodnicy z Kościana trochę opadli z sił, pozwoliły nam zakończyć spotkanie zwycięstwem

– podsumował trener WKS-u Grunwaldu Poznań, Michał Tórz.

Najskuteczniejsi na boisku byli tego dnia Antoni Wagner i Krzysztof Meissner. Obaj gracze zapisali na swoich kontach po siedem goli, ale tylko pierwszy z wymienionych mógł cieszyć się z trzech punktów swojej ekipy.

Czy ktoś będzie w stanie urwać punkty Grunwaldowi? (źródło: zprp.pl)

Swój najbliższy mecz Wojskowi zagrają w niedzielę w Lesznie. O godzinie 11:00 poznaniacy zmierzą się w derbach Wielkopolski z MKS-em Real-Astromal.