Autor: | Zdjęcie: Radosław Jurga / RaJu Photography

Przełamanie poznańskich szczypiornistek! Enea Piłka Ręczna podbiła stolicę - Zdjęcie główne

Zdjęcie archiwalne | foto Radosław Jurga / RaJu Photography

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka ręczna To był bardzo istotny mecz z psychologicznego punktu widzenia. Enea Piłka Ręczna Poznań chciała zakończyć niechlubną serię pięciu kolejnych porażek w Lidze Centralnej Kobiet i to jej się udało. W sobotę podopieczne Amelii Chmielewskiej pokonały Handball Warszawa 30:27.

SPR Gdynia, SPR Sambor Tczew, KPR Ruch Chorzów, MKS Vitamineo Jelenia Góra i SPR Pogoń Szczecin – to zespoły, które w 2024 roku pokonywały w lidze drużynę Enei Piłki Ręcznej Poznań. Porażki z jeleniogórzankami i szczeciniankami były jednobramkowe, a zatem w sobotę Wielkopolanki chciały udowodnić, że niekorzystna passa była wyłącznie wypadkiem przy pracy.

Mecz 17. kolejki rozpoczął się od prowadzenia gości dzięki trafieniu Olii Szliuktiny. Oba zespoły szły bramka za bramkę, co doskonale obrazuje aż dziewięć remisów, które ukazywały się na tablicy świetlnej. Po kwadransie gry wysokie tempo zaczęły narzucać poznanianki. Sześć kolejnych goli pozwoliło im wyraźnie odskoczyć od rywalek. Do przerwy Enea prowadziła 17:12.

Po zmianie stron szczypiornistki z Wielkopolski kontrolowały wydarzenia boiskowe. Po bramce Laury Wosińskiej z 47. minuty goście prowadzili już różnicą ośmiu goli (26:18) i tylko cud mógł zabrać im upragnione trzy punkty. W ostatnich minutach meczu Handball Warszawa pokusił się o zryw, jakim niewątpliwie była seria 5:0. W jej trakcie brylowały Sara Szczukocka i Dominika Macikowska, ale to było zbyt mało, by móc doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie Enea Piłka Ręczna Poznań triumfowała 30:27.

Bardzo dobrze znamy zespół z Warszawy, pierwszy raz spotkałyśmy się z nimi na Turnieju Mistrzyń w zeszłym roku. Byłyśmy bardzo dobrze przygotowane i konsekwentnie realizowałyśmy założenia trenerki. Od początku spotkania to my narzuciłyśmy warunki gry. Cały mecz udało się nam utrzymać prowadzenie. Bardzo cieszy nas ta wygrana i przede wszystkim to, że udało nam się przerwać złą passę

– podsumowała spotkanie rozgrywająca Enei, Laura Wosińska.

Handball Warszawa – Enea Piłka Ręczna Poznań 27:30 (12:17)

Bramki dla Enei: Szliuktina 7, Wasiak 7, Kasprowiak 4, Boryń 4, Sowa 3, Grzona 2, Wosińska Ines 1, Wosińska Laura 1, Maziarz 1

Poznanianki umocniły się na 8. miejscu w Lidze Centralnej Kobiet (źródło: zprp.pl)

W następnej serii spotkań do Poznania przyjedzie ostatni zespół stawki, SPR Sośnica Gliwice. Mecz z udziałem Enei Piłki Ręcznej rozpocznie się w sobotę 23 marca o godz. 17:00 w hali przy Newtona 2.