Pyrki Poznań na fali. Niecodzienna sytuacja w meczu z SMS-em GALERIA

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Pyrki Poznań na fali. Niecodzienna sytuacja w meczu z SMS-em GALERIA - Zdjęcie główne
Zobacz
52
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Piłka ręczna Tak zaciętego spotkania kibice Pyrek Poznań już dawno nie widzieli. W starciu z SMS-em ZPRP II Płock aż 17 (!) razy na tablicy wyników widniał remis, co zdarzyło się pierwszy raz w tym sezonie. I to w całych rozgrywkach. Ale to poznanianki wyszarpały wygraną w końcowych minutach i odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo w 1. lidze.

Piłkarki ręczne zespołu Pyrki Poznań do starcia z SMS-em ZPRP II Płock przystępowały podbudowane wyjazdową, derbową wygraną z wyżej notowaną drużyną z Bukowsko-Dopiewskiego KPR-u. Chociaż rywalki z Płocka są niżej klasyfikowane, to można było się spodziewać zaciętego spotkania, wszak to sąsiadki z ligowej tabeli.

Początek meczu należał do Pyrek. Ataki zespołu napędzała świetnie dysponowana Marta Celka, trafiała też Hanka Weichert i po 13 minutach drużyna Karoliny Pedy prowadziła z SMS-em 7:5. Wtedy za sprawą Leny Kępki przyjezdne nie tylko wyrównały, ale po trafieniu Zuzanny Koprowskiej prowadziły 11:9. W końcówce poznanianki tę stratę zniwelowały i do przerwy był remis 11:11.

No właśnie, remis. Ten, w drugiej części spotkania pojawiał się na tablicy wyników co chwilę. Bo trwała walka "bramka za bramkę". W połowie tej partii meczu było 18:18. W Pyrkach dobrze w tej części grała Natalia Rogalska, w SMS-ie najskuteczniejsza była Marcelina Wawrzyńska. Ale to trafienia Igi Kuchczyńskiej dały dwubramkową zaliczkę zespołowi z Płocka, który przez dobrych kilka minut tę przewagę utrzymywał. Pyrki miały jednak w zespole Małgorzatę Bączyk i Martę Celkę. Ta pierwsza trzy razy z rzędu pokonała bramkarkę przyjezdnych i doprowadziła do remisu, a Celka w nerwowej końcówce z zimną krwią wykonywała rzuty karne. Pyrki wygrały 26:25.

Spotkanie od samego początku trzymało w napięciu. Było to niezwykle wyrównane starcie, które z pewnością dostarczyło wiele emocji i zdecydowanie najcięższy mecz rozegrany do tej pory przez naszą drużynę. Bardzo się cieszę się, że praca wykonana przez nas na treningach przynosi w ostatnim czasie pozytywne efekty i mam nadzieję, że kolejne mecze również zakończą się satysfakcjonującymi nas wynikami
- powiedziała Małgorzata Bączyk.
Była to trzecia z rzędu wygrana Pyrek Poznań, które powiększyły swój dorobek do 12 punktów. Tyle samo mają MTS Kwidzyn i piąta w tabeli Jutrzenka Płocka. Za tydzień drużyna z Poznania będzie pauzować, a w 14. kolejce spotkań czeka ją wyjazdowy mecz w Gnieźnie.

Pyrki Poznań - SMS ZPRP II Płock 26:25 (11:11)

Bramki dla Pyrek: Marta Celka 10, Natalia Rogalska 5, Małgorzata Bączyk 4, Hanka Weichert 3, Adrianna Kaczmarek 2, Maja Badowska 2

Najwięcej dla SMS-u: Marcelina Wawrzyńska 7