zdjęć

foto Elżbieta Skowron

Udostępnij na:
Facebook
Rugby W przyjemny sposób rugbiści poznańskiego klubu, a take jego kibice, spędzili tegoroczną majówkę. Na stadionie przy ulicy Słowiańskiej pokonali rywali z Mysłowic aż 69:0.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Dominika Machlika drugi tydzień z rzędu wystąpili w roli gospodarza. Tym razem do Wielkopolski przyjechał szósty zespół tabeli, czyli Hegemon. W rundzie jesiennej na Śląsku lepsi okali się poznaniacy, którzy wygrali 31:14.

Spotkanie rewanżowe początkowo również zapowiadało się na zacięte starcie. W pierwszych 40 minutach gospodarze tylko trzykrotnie meldowali się na polu punktowym przyjezdnych. Wynik mógł być wyższy, jednak na przeszkodzie temu stanęło zbyt dużo błędów Posnanii w ofensywie, a także skuteczna defensywa Hegemona. Powodem do niepokoju dla zespołu gości mogły być problemy w ofensywie, która nie kreowała groźnych akcji.

Sytuacja zmieniła się po przerwie. Pomimo ofiarnej obrony zespołu z Mysłowic poznaniacy zaczęli seryjnie zdobywać kolejne przyłożenia. Gospodarze zaczęli grać niezwykle skutecznie w ofensywie, a twarda defensywa gości zaczęła mieć coraz liczniejsze wyrwy. Bardzo źle w dalszym ciągu wyglądała natomiast ofensywa drużyny ze Śląska, która nie była w stanie stworzyć żadnej klarownej akcji punktowej. Tym samym Posnania dopisała do tabeli kolejnych pięć oczek. Drużyna ze stolicy Wielkopolski na wiosnę wygrała wszystkie ligowe mecze.

Pierwsza połowa była trochę nerwowa, pojawiło się dużo błędów przy wykończeniu akcji i dlatego skończyła się tylko 19:0. Druga część to już spokój i realizowanie założeń, bez podpalania się na punkty. To wyszło nam na dobre!

- podsumowuje sobotnie spotkanie kapitan Posnanii, Dominik Machlik.

Do zakończenia rundy zasadniczej Muszkieterom zostały dwa starcia - oba to wielkopolskie derby ze Spartą Jarocin. Zostaną one rozegrane tydzień po tygodniu. Takie nagromadzenie pojedynków z lokalnym rywalem jest konsekwencją przełożenia meczu z rundy jesiennej.

Posnania Rugby Club - Hegemon Mysłowice 69:0 (19:0)