Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Dwie poznańskie drużyny walczą w ćwierćfinale rozgrywek. W pierwszym meczu niespodzianka - Zdjęcie główne
Zobacz
5
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Siatkówka W ćwierćfinale trzeciej ligi siatkarek doszło do pojedynku dwóch poznańskich zespołów. Lider po fazie zasadniczej, drużyna SKF PBS SP 69 mierzy się z UKS-em ZSMS. I niespodziewanie po pierwszym meczu (z dwóch zaplanowanych) jest w gorszym położeniu, bo to rywalki wygrały 3:1.

Faworytem ćwierćfinałowego dwumeczu 3. ligi siatkówki kobiet jest drużyna SKF PBS SP 69 Poznań, która wygrała rywalizację w swojej grupie. Rywalki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, które były gospodarzem pierwszego spotkania są znane z ambitnej walki, o czym podopieczne Damiana Gapika przekonały się w sobotnim spotkaniu.

Siatkarki SKF rozpoczęły zgodnie z planem, bo od pewnej wygranej w pierwszym secie 25:14. W kolejnych inicjatywę przejęły wzmocnione kilkoma koleżankami z zespołu drugoligowego podopieczne Marka Tuszyńskiego. Skuteczne były w polu zagrywki, czym sprawiały trochę kłopotów w przyjęciu. Do tego momentami bardzo dobrze grały blokiem. W efekcie w drugim i trzecim secie wygrały wyraźnie do 18 i 15. Czwarta partia była najbardziej zacięta, ale w kluczowych momentach doświadczenie i "chłodna głowa" były po stronie ZSMS-u, który zwyciężył 25:22 i w całym spotkaniu 3:1.

Młodszy zespół ZSMS, wzmocniony czterema zawodniczkami z drugoligowej drużyny postawił nam bardzo trudne warunki. Z przebiegu gry ewidentnie było widać jak ważny jest rytm meczowy. My pozostający bez gry od ostatniej kolejki rundy zasadniczej tylko w pierwszym secie zagraliśmy swoją siatkówkę. Nasz przeciwnik grający praktycznie w ruchu ciągłym, czy to w 2. lidze, czy to w juniorkach, kadetkach pokazał, że forma i rytm meczowy może pokonać doświadczenie. Mamy wiele wniosków do wyciągnięcia, ale na pewno te dwa tygodnie przepracujemy i damy z siebie wszystko w rewanżu by odwrócić losy rywalizacji i przejść do półfinałów. Gorące wierzę, że stać nas na to

- powiedział Damian Gapik, trener SKF PBS SP 69 Poznań, Damian Gapik.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w sobotę, 3 lutego 2024 roku o godz. 17:00 w hali CS Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II. Wstęp na mecz będzie bezpłatny.

UKS ZSMS Poznań - SKF PBS SP 69 Poznań 3:1 (16:25, 25:18, 25:15, 25:22)