Nieudany weekend siatkarek Energetyka. Dwa mecze do zera

Autor: | Zdjęcie: Fokus Na Emocje/fb Nike Węgrów

Nieudany weekend siatkarek Energetyka. Dwa mecze do zera - Zdjęcie główne

foto Fokus Na Emocje/fb Nike Węgrów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Siatkówka To nie był udany weekend siatkarek Enei Energetyka Poznań. Podopieczne Marcina Patyka zarówno w sobotnim meczu z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki, jak i niedzielnym z Nike Węgrów przegrały 0:3. Poznanianki spadły na 10. miejsce w tabeli.

Początek sobotniego starcia w Nowym Dworze Mazowieckim z liderkami pierwszej ligi siatkarki Energetyka miały udany. Dobrze zagrały w polu zagrywki i prowadziły 8:5. Trener LOS-u Bartosz Kujawski dokonał zmian w składzie, ale Energetyk wciąż był lepszy w długich wymianach i wygrywał już 18:14. Wówczas niespodziewanie stanął, tracąc w jednym ustawieniu dziewięć (!) punktów z rzędu. Przegrał pierwszego seta 21:25.

W drugim secie gospodynie poszły za ciosem, ale gdy prowadziły 10:5 sygnał do odrabiania strat dała Julia Sobalska, dzięki czemu Energetyk zniwelował przewagę rywalek do 2 punktów. I chociaż poznanianki znów straciły kilka punktów i przegrywały już 13:18, to ponowanie zniwelowały straty do jednego punkty. Skuteczna w ataku była Oliwia Pietrzak, w bloku punktowała Zuzanna Bury i było tylko 22:21 dla LOS-u. Ostatecznie jednak po ataku Agaty Plagi (byłej siatkarki Energetyka) LOS wygrał 25:22.

W trzecim secie poznanianki znów miały szansę na wygraną, ale znów jej nie wykorzystały. Świetnie grała Amelia Senica i to głównie dzięki jej punktom Energatyk prowadził nawet 16:13. Po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania była Katarzyna Kowalczyk (MVP spotkania), która poprowadziła LOS do zwycięstwa.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:21, 25:22, 25:16)

Z Nike Węgrów też bez punktów

W niedzielę siatkarki Enei Energetyka ponowanie zagrały na wyjeździe i znów bez przebywającej na kadrze do lat 19, Zofii Sobanty. W spotkaniu rozegranym awansem, zmierzyły się z Nike Węgrów. I też uległy wyżej notowanym rywalkom 0:3. Poznanianki tylko w pierwszym secie postawiły opór miejscowej drużynie. W kolejnych dwóch dominacja węgrowianek nie podlegała dyskusji. Tym samym Nike zrewanżowała się Energetykowi za porażkę z pierwszej rundy.

Nike Węgrów – Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:20, 25:17, 25:18)

Za tydzień, Energetyk zagra w Mogilnie z Sokołem, a 21 stycznia we wlasnej hali podejmie Karpaty Krosno.