Porażka i zwycięstwo Enei Energetyka. Awans do play-off wciąż niepewny

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Rychter

Porażka i zwycięstwo Enei Energetyka. Awans do play-off wciąż niepewny - Zdjęcie główne

foto Piotr Rychter

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Siatkówka Siatkarki Enei Energetyka Poznań mają za sobą ważny weekend. Zarówno piątkowy mecz z Płomieniem Sosnowiec, jak i sobotni z Solną Wieliczka mógł przybliżyć poznanianki do fazy play-off. Ale nie przybliżył, bo zamiast pełnej puli, poznanianki zdobyły tylko dwa punkty. Z Płomieniem przegrały 0:3, z Solną wygrały 3:2.

Zespół Płomienia  Sosnowiec podobnie, jak Enei Energetyka Poznań wciąż jest w grze o pierwszą ósemkę, ale w piątek w Poznaniu nie pozostawił złudzeń, jak bardzo mu na fazie play-off zależy. Pierwszego seta wygrał minimalnie, bo 25:23, ale w kolejnych był zdecydowanie lepszy od poznanianek. Zwyciężył 25:16 i 25:18 i w całym spotkaniu 3:0.

Siatkarki Energetyka musiały szybko się zmobilizować, bo niespełna 24 godziny później znów wyszły na parkiet, by zmierzyć się z walczącą o utrzymanie Solną Wieliczka. Poznanianki w pierwszym secie kontrolowały przebieg gry, ale przy stanie 22:17 przytrafił im się przestój. Ambitne rywalki zbliżyły się na jeden punkt (22:23), zespół Marcina Patyka nie dał sobie jednak odebrać wygranej w tej partii, zwyciężając do 22.

W drugim secie długo prowadziły porzyjezdne. Od stanu 16:17 inicjatywę pod siatką przejęły poznanianki i dzięki dobrym zagrywkom Rozalii Chmielewskiej i Amelii Mokrzan wygrały 25:20.

Dwa sety dla gości

Trzeciego seta wygrały wieliczanki, które grały konsekwentnie i poprawiły grę blokiem. W czwartym też przeważały nad Energetykiem, bo prowadziły już 17:13 i 20:18. W końcówce gospodynie poprawiły skuteczność ataków ze skrzydeł i doprowadziły do remisu 24:24. W grze na przewagi lepsze okazały się siatkarki z Małopolski, które cieszyły się z już pewnego punktu.

W secie prawdy od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawały poznanianki prowadziły 7:2, 12:6, wygrały ostatecznie 15:8.

Powinnyśmy grać spokojnie i zamknąć ten mecz w trzech setach i zdobyć w tym meczu trzy punkty. Niestety taka jest siatkówka, zwłaszcza damska, do tego my jesteśmy jeszcze bardzo młode, takie sytuacje się więc zdarzają. Najważniejsze, że wygrałyśmy to spotkanie

- powiedziała po spotkaniu w rozmowie z TVP3 Poznań Zofia Sobanty, wybrana MVP spotkania.

Energetyk z dorobkiem 22 punktów zajmuje w pierwszoligowej tabeli 9. miejsce.

Enea Energetyk Poznań – Solna Wieliczka 3:2
(25:22, 25:20, 20:25, 24:26, 15:8)

Składy zespołów:
Energetyk: Sobalska, Chmielewska, Sobanty, Niwald, Senica, Nastawska, Stryjak (libero) oraz Pietrzak, Mokrzan, Regulska, Witczak (libero)
Solna: Krysztofiak, Nowacka, Wełna, Ejsmont, Jaśkowiec, Nowacka, Aleksandra Dutkiewicz (libero) oraz Mras-Paliwoda, Kawa, Bierczak (libero)