Porażka na koniec roku. Siatkarki Energetyka odpadły z Pucharu Polski

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Wojciech Nowakowski/Sportowy Poznań

Porażka na koniec roku. Siatkarki Energetyka odpadły z Pucharu Polski - Zdjęcie główne

Mecz ze Stalą Mielec był ostatnim w roku 2023 w wykonaniu siatkarek ze stolicy Wielkopolski. | foto Wojciech Nowakowski/Sportowy Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Siatkówka Na 1/8 finału zakończyła się przygoda Enei Energetyka Poznań z Pucharem Polski siatkarek. Podopieczne Marcina Patyka przegrały 0:3 z ostanią drużyną ekstraklasy, ICO TOOLS Stal Mielec.

W starciu z beniaminkiem Tauron Ligi Kobiet „Energetyczne” nie były stawiane w roli faworyta. Pierwsze dwa sety rywalki z Mielca miały pod kontrolą, chociaż na wyraźne prowadzenie w pierwszym wychodziły dopiero od stanu 7:7. Pierwsza partia zakończyła się wygraną przyjezdnych do 16, druga natomiast, zdominowana przez Stal od początku do końca, do 10. W trzecim secie początek należał do poznanianek, które w pewnym momencie prowadziły 9:3, jednak rywalki znów przejęły inicjatywę i odniosły kolejne wysokie zwycięstwo – 25:15, kończąc mecz w trzech setach.

Wiedzieliśmy, że nie będzie dzisiaj łatwo, aczkolwiek staraliśmy się uzbierać trochę więcej punktów, niż to było w poszczególnych setach. Myślę, że walczyliśmy, robiliśmy, co mogliśmy, a to doświadczenie, które zebraliśm w tym meczu, przełoży się gdzieś na nasze występy ligowe. Mielec miał swoje argumenty – mieliśmy problem z przyjęciem zagrywki, później ta gra układała się trudniej dla nas, do tego przy tym negatywnym przyjęciu był blok z drugiej strony, który dobrze funkcjonował. Zostawiliśmy serce na parkiecie, ale Stal miała wszystkie argumenty po swojej stronie

- podsumował po meczu trener Energetyka, Marcin Patyk.

W ubiegłym tygodniu miałyśmy długi wyjazd, bo grałyśmy we Wrocławiu i w Policach, potem powrót dziewięć godzin do Mielca, więc miałyśmy mało odpoczynku przed Poznaniem. Ale do miasta, do klubu wciąż mam sentyment, bardzo się cieszę, że tu wróciłam, ale na parkiecie było dziś bez litości

- powiedziała wybrana na MVP spotkania Klaudia Laskowska-Azab, była siatkarka Energetyka, która stanęła dziś naprzeciw swoich dawnych klubowych koleżanek.

Podczas przerwy świąteczno-noworocznej Energetyk zagra dwa sparingi z Sokołem Mogilno, a w pierwszy weekend stycznia poznanianki czekają ligowe mecze w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Węgrowie.