Złoty set i awans SKF-u do półfinału rozgrywek. Z kim i kiedy o finał?

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe SKF Poznań

Złoty set i awans SKF-u do półfinału rozgrywek. Z kim i kiedy o finał? - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe SKF Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Siatkówka Siatkarki SKF-u PBS SP 69 Poznań pozostały w grze o awans do 2. ligi. Nie było to oczywiste, bo w pierwszym ćwierćfinałowym meczu przegrały z UKS-em ZSMS Poznań 1:3. W rewanżu odrobiły straty, wygrały "złotego seta" i zachowały szanse na awans. Wiadomo już z kim zagrają o finał.

Faworytem ćwierćfinałowego dwumeczu 3. ligi siatkówki kobiet była drużyna SKF PBS SP 69 Poznań, która wygrała rywalizację w swojej grupie. Ale rywalki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, wzmocnione zawodniczkami z drugiej ligi zagrały na własnym parkiecie bardzo dobre spotkanie i wygrały 3:1. Rewanż zapowiadał się bardzo ciekawie.

Grające pod presją siatkarki SKF-u zaprezentowały się zdecydowanie lepiej, niż w pierwszym starciu. Zadanie miały trochę ułatwione, bo rywalki nie miały już wspracia od bardziej doświadczonych koleżanek. Podopieczne Damiana Gapika w dwóch pierwszych setach zdominowały zespół ZSMS-u wygrywając do 14 i 18. Trzeci był już bardziej zacięty i wyrównany, ale w decydujących momentach to SKF zachował więcej zimnej krwi i kończył kluczowe piłki. Wygrał 25:22, a to oznaczało, że o awansie do półfinału 3. ligi zdecyduje tzw. złoty set. W nim gospodynie spotkania nie pozostawiły złudzeń, wygrywając pewnie 15:7.

Cieszę się, że zespół zagrał dziś na swoim poziomie, ale wiem, że stać nas na jeszcze lepszą grę. Funkcjonowaliśmy, jako drużyna pod każdym względem: bardzo dobrze przyjmując, grając system blok-obrona no i podejmowaliśmy dobre decyzje w rozegraniu i ataku. Duże brawa dla dziewczyn, które poradziły sobie ostatecznie z presją nakładaną na faworyta i z koniecznością odrobienia strat po pierwszym niespodziewanie przegranym meczu 1:3. Pewnie wygraliśmy to spotkanie, a następnie decydującego o wszystkim złotego seta. Dziękujemy za rywalizację UKS ZSMS Poznań, który zawiesił nam poprzeczkę wysoko i życzymy im powodzenia w dalszej części rozgrywek

- powiedział po spotkaniu Damian Gapik, trener SKF PBS SP 69 Poznań.

Półfinał - z kim i kiedy?

Wiadomo już, że półfinałowym rywalem SKF PBS SP 69 Poznań w drodze do 2. ligi będzie zespół SPS BoxPro Volley Piła, który wyeliminował UKŻPS Kościan. O tym kto awansuje do finału także zdecyduje dwumecz. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 lutego w Pile, rewanż 2 marca w Poznaniu. W przypadku awansu poznanianki zagrają w finale, jego triumfator powalczy o 2. ligę w turnieju barażowym.

SKF PBS SP 69 Poznań - UKS ZSMS Poznań 3:0 (25:14, 25:18, 25:22) oraz 15:7
SKF: Halczak, Gapik, Krajewska, Kwiatek, Ngamayama, Walich, Tracz (libero), Olchowik,
Dolhova, Matysiak, Pogorzelska, Filoda, Nowicka, Szudrowicz.

Wyniki spotkań ćwierćfinałów III ligi siatkówki kobiet:

SKF PBS SP 69 Poznań – UKS ZSMS Poznań 3:0 (25:14, 25:18, 25:22) – awans SKF
SPS Sparta Złotów – UKS Milesza Targowa Górka 3:0 (25:15, 25:12, 25:20) – awans Sparty
UKŻPS Kościan – SPS BoxPro Volley Piła 3:2 (14:25, 25:21, 28:26, 25:27, 16:14) – awans SPS
UKS Piątka Turek – SKS Murowana Goślina 3:2 (24:26, 23:25, 25:23, 26:24, 15:9) – awans UKS