Ale mecz Magdy Linette. Przegrana do zera, a potem ...

Autor: | Zdjęcie: print screen wta/tennis channel

Ale mecz Magdy Linette. Przegrana do zera, a potem ... - Zdjęcie główne

foto print screen wta/tennis channel

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Tenis Magda Linette po wygranym meczu w pierwszej rundzie zdradziła, że bardzo lubi grać w Charleston i jest gotowa na starcie z Dajaną Jastremską. Tyle, że z notowaną w rankingu o 30 miejsc wyżej Ukrainką tenisistka AZS-u Poznań jeszcze nigdy nie wygrała. Kiedy więc pierwszego seta przegrała 0:6 wydawało się, że tej passy nie przerwie. Poznanianka pokazała jednak charakter, wolę walki i dobry tenis.

Przed starciem z Jastremską, Magda Linette mówiła:

To zawodniczka bardzo silna, będę musiała grać cierpliwie i mądrze. Grałam z nia kilka razy, ale jeszcze nigdy nie wygrałam. Nie mam jednak nic do stracenia, też gram dobry tenis. No i mam ten jeden mecz więcej na mączce, to też ważne. Spodziewam się trudnego spotkania, ale jestem gotowa
W pierwszym secie z tą gotowością był problem, ponieważ Magda Linette nie mogła odnaleźć swojego rytmu gry. Słabo serwowała i miała problem z returnem. W efekcie w pierwszych czterech gemach wygrała zaledwie cztery piłki. Jastremska z kolei grała dokładnie, agresywnie i jedynie w ostatnim gemie, gdy prowadziła z poznanianką już 5:0 napotkała na jej opór. Ale i tak na otwarcie Linette przegrała 0:6.

W drugim secie zobaczyliśmy naszą tenisistkę w zupełnie innej "odsłonie". Magda wreszcie dobrze grała swoim podaniem i trafiała z głębi kortu. Prowadziła 2:0, potem 5:3, by ostatecznie wygrać 6:4 i wyrównać stan pojedynku.

Decydujący set zaczął się od szybkich wygranych przy swoich podaniach. Do stanu 3:2 obie tenisistki nie traciły punktów przy własnych serwisach. Dopiero w szóstym gemie to się zmieniło i to za sprawą tenisistki AZS-u Poznań, która wreszcie zagrała trochę bardziej ryzykownie. Przełamała Ukrainkę, a po chwili, po kolejnych kilku dobrych zagraniach wyszła na prowadzenie 5:2. Jastremska wróciła na chwilę do gry, ale koncertowo grająca Linette nie dała sobie odebrać zwycięstwa. Wykorzystała drugą piłkę meczową, wygrywając 6:3 i cały mecz 2:1.

W 1/8 finału rywalką Magdy Linette będzie rozstawiona z Jedynką Jessica Pegula.