Druga runda WTA w Abu Zabi: prawie czterogodzinny mecz Magdy Linette WIDEO

Opublikowano: Aktualizacja:

Druga runda WTA w Abu Zabi: prawie czterogodzinny mecz Magdy Linette WIDEO - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Tenis Magda Linette wróciła do dobrej formy. W drugiej rundzie singla w turnieju WTA w Abu Zabi, tenisistka AZS-u Poznań stoczyła bardzo zacięty pojedynek z notowaną na 13. miejscu w światowym rankingu Beatriz Haddad Maią. Poznanianka w trzecim secie obroniła trzy piłki meczowe, ale zeszła z kortu pokonana. Pozostaje gra w turnieju deblowym.

To był wyrównany, ciekawy i długi pojedynek. Dwa pierwsze sety rozstrzygnęły się w tie-breakach. Pierwszy set, chociaż zaczął się od prowadzenia Magdy Linette 2:0 i 3:1 to zakończył się wygraną Brazylijki. Najpierw doprowadziła do remisu 4:4, a następnie po szybkim gemie (40:15) objęła prowadzenie. Linette odrobiła straty i dobrze rozpoczęła tie-breaka, ale w kluczowych wymianach to Haddad-Maia była lepsza i wygrała tie-breaka 8:6.

Drugi set należał do sklasyfikowanej obecnie na 55. miejscu w zestawieniu WTA poznanianki, chociaż ponownie potrzebny był tie-break. Linette zagrała w nim rewelacyjnie, dobrze serwując oddała rywalce zaledwie punkt (7:1) i wyrównała stan spotkania.

Trzeci set był najsłabszy w wykonaniu Polki. Haddad-Maia przełamała ją dwukrtonie i prowadziła już 5:1. I chociaż ostatni gem trwał prawie kwadrans i Magda Linette obroniła trzy piłki meczowe, to przy czwartej skapitulowała i odpadła z turnieju singlowego.

Jutro Magda Linette w parze z Amerykanką Bernardą Perą zagra w ćwierćfinale turnieju deblowego.

Beatriz Haddad-Maia [13.WTA]- Magda Linette [55.WTA] 7:6, 6:7, 6:1