Skuteczna Magda Linette w Italian Open. Teraz czeka ją walka ze światową gwiazdą - Zdjęcie główne

foto WTA Tennis

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Tenis Magda Linette w drugiej rundzie Internazionali BNL d'Italia, turnieju WTA rangi Premier 1000. Grająca w klubie AZS Poznań tenisistka dominowała na korcie, pokonując Chinkę Zhu Lin w 2 setach (6:3, 6:2).

Linette (WTA 51) otworzyła pierwszy set serwisem, który mimo paru błędów udało jej się wygrać. Poznanianka szybko zaczęła dominować – już w trzecim gemie pokonała ona rywalkę 40:0. Aż dwa podwójne błędy Lin w czwartym gemie dały Linette szansę na przełamanie, z której tenisistka AZS-u Poznań jednak nie skorzystała, mimo aż trzech przewag. Poznanianka szybko powróciła jednak do bezbłędnej gry, wygrywając 40:0 gema na 3:2. Przełom przyszedł chwilę później, gdy błędy Chinki zaczęły się mnożyć. Lin mało precyzyjną grą w środku wymian pozwoliła Linette przełamać się do stanu 5:3 dla Polki, który szybko zamienił się w pierwszego wygranego seta dla tenisistki poznańskiego AZS-u.

W drugim secie, dla półfinalistki Australian Open z 2023 roku wszystko potoczyło się jak z górki. Polka przełamała Chinkę już w pierwszym gemie, zamieniając jej błędne returny na zdobycz punktową. Do wykorzystanego serwisu i wygranego drugiego gema, Linette błyskawicznie dołożyła drugie przełamanie, wraz z kolejnym zwycięskim serwisem, uciekając Chince na 4:0. Choć za każdym razem blisko było do trzeciego przełamania, Lin nie złożyła broni, wyrywając Polce jeszcze 2 gemy. Starania Chinki nie zdały się jednak na wiele. Linette zamknęła mecz komfortowym gemem serwisowym, przekutym w zwycięstwo w meczu wynikiem 6:3, 6:2.

Może cieszyć skuteczność polskiej tenisistki. Linette wygrała aż 80% swoich punktów serwisowych, punktując też w 74% drugich serwisów.

W drugiej rundzie turnieju na Magdę Linette czeka już rozstawiona z numerem 24. Białorusinka Wiktoria Azarenka. Z Polek, w Foro Italico grają jeszcze liderka światowego rankingu Iga Świątek, która w pierwszej rundzie otrzymała wolny los, oraz Magdalena Fręch (WTA 55), która we wtorek pokonała Amerykankę Ashlyn Krueger (WTA 66).