Trudny mecz z Ukrainą. Młodzi Polacy awansowali do półfinału DME GALERIA

Opublikowano:
Autor:

Trudny mecz z Ukrainą. Młodzi Polacy awansowali do półfinału DME  GALERIA - Zdjęcie główne
Zobacz
28
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Tenis Reprezentacja Polski tenisistów U-14 awansowała do półfinału turnieju eliminacyjnego Drużynowych Mistrzostw Europy – Winter Cups by Dunlop 2024. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na kortach w fairPlayce Poznań nie bez problemów pokonała Ukrainę. O końcowym triumfie zdecydował pojedynek deblowy.

Prowadzeni przez Jarosław Wołąsewicza Polacy nie mieli szczęścia w losowaniu. Już w pierwszym spotkaniu trafili na silnych tenisistów z Ukrainy. Już pierwszy mecz potwierdził, że będzie to trudny rywal. Sebastian Tejerina, chociaż wygrał z Yurii Osyką pierwszego seta do 3, to dwa kolejne przegrał i Ukraina prowadziła 1:0.

Myślę, że w decydujących momentach Sebastian zagrał zbyt ryzykownie. W drugim secie miał już piłkę na 5:4, przegrał ja i potem to rozpamiętywał. I dlatego przegrał seta. Potem rywal zepchnął go do defensywy, a w trzecim secie już chyba mentalnie nasz zawodnik nie wytrzymał.

- powiedział Jarosław Wołąsewicza, kapitan (trener reprezentacji Polski).

W drugim pojedynku singlowym Błażej Krzyśko grał więc o wszystko, bo porażka oznaczałaby koniec marzeń o awansie do półfinału eliminacji i awansie do turnieju finałowego DME. Mecz z Alexandrem Tiotchenko stawiał równie mocny opór, co jego kolega w pierwszym pojedynku.

Błażej wyszedł na kort z dużym obciążeniem, bo wiedział, że od tego meczu wszystko zależy. Był to więc trudny mecz, ale Błażej sobie poradził. W drugim secie miał mały kryzys, ale w kolejnym udowodnił, że jest bardzo odporny psychicznie, zagrał mądrze i trafiał kluczowe piłki

- komentował trener Wołąsewicz.

O wszystkim decydował pojedynek deblowy, którego tylko początek był wyrównany. Drugiego seta Sebastian i Błażej wygrali bez straty gema.

W deblu wiedziałem, że mamy przewagę, ale takiego spokoju, opanowania i dominacji chłopców się nie spodziewałem. Naprawdę zagrali rewelacyjnie. Realizowali wszytskie nasze założenia. Wygrane do trzech i do zera mówią same za siebie

- podsumował nasz kapitan.

W sobotnim półfinale nasza drużyna zagra z Niemacmi, którzy wygrali z Mołdawią 3:0, tracąc w trzech meczach zaledwie cztery gemy. Początek spotkania w fairPlayce Poznań o godz. 9.00.

Polska - Ukraina 2:1

Sebastian Tejerina - Yurii Osyka 6:3, 3:6, 4:6

Błażej Krzyśko - Alexandr Tiotchenko 6:3,1:6, 6:4

Sebastian Tejerina/Błażej Krzyśko - Alexandr Tiotchenko/Yurii Osyka 6:3 6:0